za skavte

Dober lov!    /     B.P.    /     Srečno pot!

Res je, da tik preden pridete k nam, zagledate tablo Puščava. In takoj nato Žalostna gora.

Toda v resnici ne gre ne za puščavo in ne za žalost. Pokrajina je rodovitna in slikovita. Vzdušje pa tako, kot si ga znajo narediti skavti, se pravi, vse prej kot žalostno.

Na Žalostni gori imajo različne skupine na razpolago:

• kletne prostore župnišča, kjer so WC-ji, tuši, kuhinja, jedilnica in manjša soba

• veroučno učilnico in večjo sobo, kjer običajno spijo
  • mežnarijo v kateri je urejena igralnica (namizni tenis, pikado, namizni nogomet, drugo)

• parkirišče s košem za košarko

• večji travnik tik ob župnišču
  • več zanimivih izletniških točk
  • gozdove, travnike in jase v bližnji okolici.
  • V Mokronogu je zdravstveni dom, pošta, banka in več trgovin.

Kako lahko pridete k nam?

Z letalom in ladjo dostop v Mokronog za enkrat še ni mogoč. Za enkrat! Imamo pa železniško postajo, na kateri ustavijo vlaki, ki vozijo v Sevnico. In cesto. V Rim vodijo vse poti, v Mokronog pa najmanj tri:
  • iz Novega mesta preko Šmarjete in Zbur,
  • iz Celja in Sevnice mimo Boštanja in Tržišča,
  • iz Ljubljane pa po avtocesti do Trebnjega, nato mimo Mirna, Šentrupert, Mokronog.

•   Za morebitne informacije in rezervacijo terminov se obrnite na tel: (07) 34 99 430.