župnijski glas

APR
Voščilo škofov (uvodnik 415)

Praznik velike noči je praznik naše vere v Kristusa, ki je med nami kot živi Bog, naš prijatelj, spremljevalec, sopotnik in brat. Z nami je v vseh življenjskih situacijah, predvsem v uri trpljenja in smrti. Naša življenjska zgodba se prepleta s Kristusovim vstajenjem. Njegovo vstajenje je zagotovilo našega vstajenja in večnega življenja.
Križev pot se ne konča, ko Jezusa položijo v grob, ampak z Jezusovim vstajenjem na velikonočno jutro. Žene in učenci so po srečanju z vstalim Gospodom postali velikonočne priče. Vsak izmed nas je Gospodov učenec. Jezus ponavlja svoje besede meni in tebi: »Vstal sem in sem še naprej z vami!«
Praznovati veliko noč pomeni vključiti se v bogat tok pričevalcev in današnjemu človeku prinesti veselje velikonočnega jutra.

vaši škofje

Dragi farani! Vam, Vašim dragim, zlasti bolnim, ostarelim in preizkušenim, voščim radostno ALELUJO!

Klavdio Peterca, župnik