župnijski glas

OCT
Župnijski zbor (408)

Glasba je ena izmed stvari, ki povzdignejo duha. Zato si bogoslužja brez glasbe ne moremo predstavljati. Ljudsko petje ima svoje prednosti, saj lahko pri petju sodeluje vsa cerkev. Ker pa so skladatelji napisali veliko pesmi, ki so za ljudsko petje prezahtevne, ima zborovsko petje v cerkvi posebno mesto. Pri nas že več desetletij mešanega cerkvenega zbora, žal, nimamo. Poje mladina, ki izvaja repertoar, ki je bližje mladim. Fino bi bilo, če bi zaživel cerkveni mešani pevski zbor.
Vse, ki imate veselje in ste pripravljeni na tak način sodelovati v župniji, vabimo na uvodno srečanje, ki bo v nedeljo, 21. oktobra 2018, po jutranji maši v farni cerkvi. Prav je, da s talenti, ki nam jih je dal Bog, sodelujemo pri bogoslužje. Hkrati je petje v zboru prijetna oblika druženja. Lepo vabljeni!