OCT
Za obrambo in rešitev (340)

Sveti pater Pij je imenoval rožni venec »orožje za obrambo in rešitev, ki nam ga je podarila Marija, da ga uporabimo proti zvijačam peklenskega sovražnika«. Pogosto je razlagal: »Če sta Brezmadežna v Lurdu in še bolj brezmadežno Srce v Fatimi vztrajno priporočala molitev rožnega venca, ali morda to ne pomeni, da ima ta molitev izjemno vrednost za nas in za naš čas?«
Če še ne verjamemo, moramo začeti verjeti, da nas lahko samo molitev reši iz zmešanih in čudnih situacij, ki jih gledamo, doživljamo in ki jih bridko čutimo na lastni koži in v duši. Nedvomno drži, da ne samo molitev, ampak tudi delo. Vendar do zdaj je bilo samo delo, delo in delo, molitve pa bore malo. Če nam je všeč ali ni je potrebno priznati, da se premalo prosi za božji blagoslov, da bi lahko delo imelo pravi uspeh, z njim pa notranje zadovoljstvo.
Zadnja kitica pesmi, ki jo pojemo v času rožnovenske pobožnosti, se glasi: Moli, moli rožni venec, ljubljeni slovenski krov! Zvesto nad teboj počival bo Marijin blagoslov. Prav te besede bodo spodbuda za poživitev molitve rožnega venca za rešitev mnogih vprašanj, stisk in problemov, s katerimi se soočajo narod, država in Cerkev.
V farni cerkvijo molijo vsak dan 20 minut pred večerno sveto mašo rožni venec naprej birmanci. Lepo povabim starše, da se jim pri tej molitvi pridružijo. Tudi ostali pridite, prosim, pravočasno, da ne bodo molili v prazni cerkvi.