SEP
Za duhovne poklice (326)

God apostolskih prvakov Petra in Pavla je vsako leto poseben dan. Škofje v stolnicah položijo roke na izbrane in poklicane ter jih posvetijo v mašnike. Vsak poklicani, ki je Bogu odgovoril, postane znamenje Božje navzočnosti in v srcih budi novo upanje. Verni Slovenci se vsakega novega duhovnika veselimo. Zlasti so novomašniki upanje za župnije, ki so ostale brez svojih duhovnikov.
Kadar škof nima na koga položiti roke in ga posvetiti v duhovnika, je to posebej pretresljivo. To se nam je letos zgodilo v naši škofiji.
Molitveni dan za duhovne poklice nas vabi, da svoje molitve za nove poklice pomnožimo.
Ne molimo zato, da bi Boga informirali, da potrebujemo novih duhovnikov. On to že dobro ve. Molitev je potrebna za nas, da se notranje razpoložimo, da ustvarjamo primeren prostor za rojevanje, rast in sprejem poklicev.
V soboto, 8. septembra, vabljeni na Zaplaz. Ob 9.30 molitvena ura, ob 10.30 škofova maša.
Vabljeni pa tudi k molitvenim uram v domači farni cerkvi, kjer vsak prvi petek v mesecu molimo tudi za nove duhovne poklice.