OCT
252. Zahvala

Na praznik vseh svetih nas je na farnem pokopališ?u pozdravil obnovljen križ. Hvala mojstru Gluši?u in vsem, ki so mu pri tem pomagali.

Vsem, ki ste na zahvalno nedeljo pri darovanju oddali svoj dar za doma?ega župnika, se iskreno zahvaljujem. S tem ste pokazali, da ste veseli, da imate župnika v svoji sredi. Ni namre? tako malo župnij, ki nimajo lastnega dušnega pastirja in zato k njim duhovnik od drugod prihaja samo ob?asno. Ker v Sloveniji duhovniki še vedno nimamo drugih dohodkov, smo v celoti odvisni od vaše dobre volje. Bog naj bo vsakomur bogat pla?nik.

Hvala tudi tistim posameznikom in družinam, ki ste oddali bero. Slišim, da je nekaterim, ki so obi?ajno po vaseh pobrali bero, upadel pogum, ker so vedno od istih dobili pod nos: kaj je tega treba, a že spet nabirate, saj je Cerkev vendar bogata … Res ne želim, da bi bil kdo zaradi zbiranja sredstev – tako tistih za obnove vaših cerkva kot tega, kar je namenjeno župniku, - slabe volje ali v zadregi. Kdor ne more dati, naj pa? ne da; kdor no?e, tudi prav. Ne bodite pa, lepo prosim, nesramni do tistih, ki bi radi naredili nekaj za kraj in zato zbirajo za obnove kulturnih spomenikov ali bi radi doma?emu župniku naredili veselje in pokazali hvaležnost.