MAY
Glavni oltar (321)

Na današnjo nedeljo nas je v farni cerkvi že pričakal obnovljen glavni oltar. Vsa kulisa je zdaj utrjena, impregnirana, dodelana, obešena na novo kvalitetno podkonstrukcijo. Po restavraciji ni več črn, je svetlejši, tak kot je bil prvotno, usklajen s sivim marmornatim oltarjem, na katerem stoji tabernakelj. Veste, da to pomeni, da bo treba plačati obnovo. Nekateri ste se povabilu za zbiranje sredstev v triletni akciji, ki je namenjena obnovi oltarja, že odzvali, drugi boste morda to storili zdaj, ko je delo narejeno. Z gospodarskim svetom in ključarji se zavedamo, da živimo v takih časih, ko se mnogi le s težavo preživljajo. Zato smo hvaležni za vsak, tudi najmanjši dar, ki ga kdo z dobrim namenom da pri mesečni nabirki ali kot svoj prispevek za triletno akcijo. Želimo, da zaradi prošenj za finančna sredstva ne bi bilo slabe volje ali godrnjanja. Če kdo lahko pomaga, mu bomo iskreno hvaležni. Razumeli pa bomo tudi vsakega, ki v teh trenutnih gospodarskih razmerah ne more darovati v ta namen in bo morda prispeval kasneje.
Žal s tem obnova še ni zaključena, saj so se obnovit-vena dela na sliki sv. Tilna zelo zelo zavlekla ...