MAR
Nabirke in darovi (320)

Pušica velikega četrtka bo letos za kritje stroškov obnove relikviarija, v katerem hranimo relikvije blaženega mučenca Alojzija Grozdeta.

Darovi pri božjem grobu so po vseh župnijah namenjeni za vzdrževanje svetih krajev. Z zbranimi darovi v deželi, v kateri je Jezus Kristus oznanjal svoj nauk, trpel, umrl na križu in vstal od mrtvih, poleg vzdrževanja edinstvene kulturne dediščine financirajo predvsem socialne programe, šolstvo, družine ter druge potrebe ogroženih skupin ljudi.

Darovi ob blagoslovu velikonočnih jedil so župnikovi. Kot veste je Slovenija ena redkih držav, kjer duhovniki nimamo plače, zato smo vam za vsak dar toliko bolj hvaležni, saj živimo od darov vernikov. Naj se ob tej priložnosti tudi javno zahvalim tistim, ki ste se domačega župnika z voščilom, prijazno besedo, darom ali kakšno drugo pozornostjo spomnili on rojstnem dnevu (8.3.) ali godu (19.3.).

Velikonočni ofer bo za obnovo glavnega oltarja v farni cerkvi. Spodnji del bo narejen na novo. Zgornji del je že utrjen in pripravljen za barvanje. Ta četrtek je odgovorni konzervator že določil barve, tako da bo mojster z delom lahko nadaljeval. Zatika se pri oltarni sliki svetega Tilna, ker zahteva bistveno obsežnejša restavratorska dela, kot je kazalo na začetku, zato zagotovo letos še ne bo obnovljena.
Vsem, ki boste po najboljših močeh darovali za vse naštete namene, naj Bog bogato povrne.