FEB
Romanje v stolnico (318)

Naslednji dan, 19. marca, obhajamo god zavetnika naše škofije, svetega Jožefa, zato ta dan vabljeni k škofovi maši v stolnico. Letos bo peljal v Novo mes-to poseben avtobus, saj želimo duhovniki omogočiti obisk stolne cerkve tudi tistim, ki nimate svojega prevoza.
Zakaj je stolna cerkev sploh tako zelo pomembna? Vsak izmed vas ima rad svojo podružnico, saj njena urejenost veliko pove o prebivalcih kraja. Podružnice so zelo dobrodošle zlasti za starejše, ki bi težko prišli k sveti maši v farno cerkev. In tako lahko gredo k bogoslužju vsaj kdaj pa kdaj blizu svojega doma, na podružnici. Med vsemi cerkvami v župniji ima posebno mesto župnijska cerkev, skupen dom župnijske-ga občestva. Tam je krstni kamen, tam se ob nedeljah in praznikih daruje sveta maša za vse žive in raj-ne župljane, tam so vernim na voljo zakramenti. Med vsemi župnijskimi cerkvami pa ima posebno mesto škofova cerkev, stolnica. V njej gospod škof posveti na veliki četrtek sveta olja za vso škofijo. Tam so mašniška posvečenja. V stolnici se škofu predstavijo odrasli katehumeni, ki želijo živeti kot kristjani. Skratka stolnica je duhovno središče, ki povezuje naša skupna prizadevanja za širjenje evangelija, saj lahko duhovniki in verniki svojo vero v polnosti živimo le v edinosti s škofom. Tudi na to romanje lepo vabljeni. Prijavite se čimprej. Ura odhoda bo objavljena naknadno.