JAN
Oznanila na 4. navadno nedeljo

Hvala Župnijskemu mešanemu cerkvenemu pevskemu zboru iz Župnije Šenčur, ki je danes obogatil naše nedeljsko bogoslužje z ubranim petjem in se nam bo zdaj takoj po sveti maši predstavil še s krajšim koncertom.

V četrtek je praznik, Gospodovo darovanje, svečnica. Med sveto mašo bo blagoslov sveč. Blagoslovljeno svečo prižgemo ob slovesnih družinskih praznovanjih, pred hudo uro, ko pride duhovnik obhajat bolnika na dom, pri mrliču, damo pa jo tudi na grobove naših rajnih. Svečke prinesite k blagoslovu od doma, bodo pa tudi na razpolago v farni cerkvi. Po maši bomo pospravili jaslice, tako da si jih danes lahko še zadnjič pogledate od blizu in pred njimi kaj pomolite. Birmance prosim, da računajo s tem, da bomo v četrtek po maši pospravljali jaslice. Na nedeljo po svečnici je tradicionalna namenska nabirka za sveče in razsvetljavo.

Petek je prvi v mesecu. Dopoldne obisk bolnih in ostarelih z zakramenti na domu. Popoldne vabljeni k molitveni uri, sveti maši in zakramentom. Ta dan lahko prejmemo Blažev blagoslov, domov pa boste lahko odnesli tudi blagoslovljene zelišče bombone, kot prošnjo zoper bolezni v grlu, zato vas v petek posebej lepo povabim k sveti maši.

Naj vas že zdaj opozorim, da se naslednjo soboto, 11. februarja, v Šentrupertu začne tečaj priprave na zakon. Ta priložnost je nam najbližja, zato jo pari, ki načrtujete poroko, ne prezrite.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Hijacinta, tretjerednica, v torek sv. Janez Bosco, duhovnik, v sredo sv. Brigita Irska, opatinja, v četrtek Gospodovo darovanje, svečnica, praznik, v petek sv. Blaž, škof in mučenec, petek je prvi v mesecu, danes teden je 5. navadna nedelja, pri obeh mašah darovanje za razsvetljavo.