JAN
Oznanila na novo leto 2012

Najprej iskrena zahvala vsem, ki ste se trudili s pripravo jaslic, čiščenjem in krašenjem cerkve, liturgičnim sodelavcem; bralcem, pevcem otroškega zborčka, birmankam in ostalim pri mladinskem zboru, Teji in Klavdiji, ministrantom in pritrkovalcem, skratka vsem, ki ste pripomogli, da smo mogli božične praznike v cerkvi lepo obhajati.

Danes je obletnica mučeniške smrti Alojzija Grozdeta, zato vabljeni h križu na Mirno, kjer bodo po pol enajsti maši litanije in molitve za kanonizacijo. Popoldne ob 13. uri bo na Zaplazu Grozdetov molitveni shod. Somaševanje bo vodil postulator msgr. Igor Luzar. Po maši molitev za kanonzacijo ter litanije. Grozdetovi častilci vabljeni!

Kot ste slišali Družinska pobuda nadaljuje z zbiranjem podpisov za referendum o Družinskem zakoniku. Vaš podpis lahko oddaste na običajnih mestih.

V četrtek je tretji sveti večer, ko spet pokadimo in pokropimo domove. Družine naj se zberejo k skupni večerni molitvi pri jaslicah. Naj se res pozna, da je sveti večer.

Ta teden je reden verouk za vse razrede v petek ob 17. uri v farni cerkvi. Otroci ta dan prinesejo pred oltar kuverte s svojimi adventnimi prihranki v akciji »Otroci za otroke«.

Petek je prvi v mesecu, zato bo popoldne ob 16. uri molitvena ura. Ker je letos na ta dan praznik svetih treh kraljev, lepo vabljeni k večerni sveti maši. Med sveto mašo blagoslov kadila in krede, s katero na hišne duri napišete hišni žegen.

V nedeljo obhajamo praznik Jezusovega krsta. K 10. maši posebej vabimo družine lanskih novokrščencev. Med mašo bomo obnovili krstne obljube.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Bazilij Veliki in Gregor Nacianški, škofa, v četrtek tretji sveti večer, v petek Sveti Trije Kralji, praznik, danes teden je nedelja Jezusovega krsta.