DEC
Oznanila na 4. adventno nedeljo

Ob izhodu si vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do srede januarja in novo številko dekanijskega glasila Gospodov vinograd.

Tisti, ki še niste uspeli opraviti svete spovedi, imate za to priložnost danes popoldne ob 5-ih v Trebnjem. Na razpolago bo več spovednikov, tako da boste lahko hitro prišli na vrsto.

Pred nami je še cel teden božične devetdnevnice. Otroci imajo med devetdnevnico reden verouk za vse razrede vsak večer v farni cerkvi. S svojo udeležbo si za spodbudo služijo tudi figurice za domače jaslice. Starši, spodbudite jih, da bodo prihajali v čim večjem številu in lepo sodelovali v procesiji z lučkami. Otroci, vi pa pripeljite k devetdnevnici tudi svoje starše.

V svoj dom radi sprejmite tudi enega izmed treh kipov svete Družine, ki potujejo po fari. Zlasti to priporočam družinam, ki imajo birmanca ali prvoobhajance.

Pravočasno si oskrbite vse potrebno za kropljenje in kajenje domov na svete večere. Zadaj pri spovednici imate na razpolago blagoslovljeno vodo. Pred zakristijo je na voljo kadilo, oglje, voščilnice, pratike, koledarji in druga predbožična prodaja.

Ne prezrite betlehemske luči. Veste, da skavti vsako leto v votlini Jezusovega rojstva na oljni svetilki prižgejo plamen luči, ki jo raznesejo, podobno kot olimpijski ogenj, po celem svetu. Plamen te luči naj bi gorel na naših oknih v božičnih dneh kot prošnja za mir v svetu. Luč bo na razpolago od desete maše dalje, lahko si jo vzamete že danes ali pa med devetdnevnico.

Praznično bogoslužje bo po ustaljenem redu: na sveti večer maša svetega večera ob 18. uri, ob polnoči polnočnica, na sveti dan pa maše ob 8. in 10. uri.