DEC
Oznanila na 3. adventno nedeljo

Hvala vsem, ki ste danes pri darovanju oddali svoj dar za ogrevanje farne cerkve.

Nabiralnik Karitas in košara sredi cerkve nas še vedno vabita, da se v času obdarovanja in polnih miz spomnite pomoči potrebnih.

Prav tako lahko v decembru in januarju, vse do svečnice, oddate svoj dar za milijonarja dobrote.

Radi sprejmite v svoje domove enega od treh kipov svete družine, ki romajo po fari. Posebej to velja za tiste družine, ki majo letos prvoobhajanca ali birmanca.
ž
Ta teden bo pri verouku spoved, zato starši pomagajte otrokom, da se bodo na spoved dobro pripravili in da bodo ponovili spovedne molitve.

Od petka naprej se bomo zbirali okrog Marije pri božični devetdnevnici. K pobožnosti vabljeni v čim večjem številu, posebej vsa leta pogrešamo odrasle. Otroci boste sodelovali v procesiji z lučkami, z udeležbo pa si boste služili ovčke in pastirčke za domače jaslice.

V soboto zvečer ob 18. uri bo v farni cerkvi priložnost za božično spoved. Zagotovo storite vse, da se boste s prejemom zakramenta Božjega usmiljenja res dobro pripravili na srečanje z novorojenim Odrešenikom.

Pred zakristijo so na voljo pratike, Marijanski koledarji, kadilo in druga predbožična prodaja.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Finian, opat, v torek sv. Lucija, mučenka, v sredo sv. Janez od križa, duhovnik, v četrtek sv. Pavel, opat, od petka naprej božična devetdnevnica, v soboto zvečer priložnost za sveto spoved, danes teden je 4., zadnja adventna nedelja.