DEC
Oznanila na 2. adventno nedeljo

Decembrski Grozdetov molitveni shod bo v romarski cerkvi na Zaplazu, na 2. adventno nedeljo, 4. decembra 2011. Sveto mašo ob 15. uri bo vodil p. dr. Leopold Grčar OFM. Tokratni molitveni shod bo potekal v znamenju Božiča - "Blaženi Alojzij Grozde v luči božične skrivnosti". Po maši bo molitev za kanonizacijo in litanije. Častilci blaženega Alojzija Grozdeta vabljeni na Zaplaz!

Hvala vsem, ki so včeraj pomagali Miklavžu, da je s svojim obiskom lahko razveselil in obdaril otroke. Miklavževa dobrota nas vabi k posnemanju, zato imamo sredi cerkve nabiralnik Karitas in košaro, v katero lahko prinesete živila.

Prav tako lahko v decembru in januarju, vse do svečnice, oddate svoj dar za milijonarja dobrote.

Radi sprejmite v svoj dom enega od treh kipov Svete Družine, ki smo jih danes blagoslovili in bodo šli po sveti maši na pot od hiše do hiše, od srca do srca.

V torek goduje sv. Nikolaj, zato bo ta dan sveta maša pri sv. Miklavžu v Martinji vasi.

V četrtek je praznik Brezmadežne, zato bo med sveto mašo blagoslov jasličnih figuric. K sveti maši lahko prinesete samo Jezusa ali pa celotne jaslice. Po možnosti naj pride k sveti maši cela družina, saj je blagoslov družinskih jaslic blagoslov družine.

V petek zvečer ob 20. uri bo v učilnici na Žalostni gori srečanje zakonske skupine.

V nedeljo danes teden bo pri obeh svetih mašah redna mesečna nabirka za ogrevanje farne v cerkve. Otroci pa boste imeli 'miklavžev ofer'. Lepo povabljeni, da nekaj od sladkarij, ki ste jih v teh dneh dobili za miklavža, prinesete v cerkev in jih boste med mašo prinesli pred oltar, kot vaš dar za otroke iz materinskega doma.

Pred zakristijo je na voljo predbožična prodaja: pratike, Marijanski koledarji, kadilo oglje in podobno. Godovi v tem tednu: jutri Sava, opat, v torek sv. Nikolaj, škof, v sredo sv. Ambrož, cerkveni učitelj, v četrtek Brezmadežno spočetje Device Marije, praznik, v petek sv. Valerija, mučenka, v soboto Loretska Mati Božja, danes teden je 3. adventna nedelja, pri obeh svetih mašah pa namenska nabirka za ogrevanje.