NOV
Oznanila na 1. adventno nedeljo

Ob izhodu si vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored vetih maš do 18. decembra.

Danes popoldne imamo na Žalostni gori v Grozdetovi dvorani dekanijsko srečanje ŽPS. Člani lepo vabljeni.

Z današnjim dnem se je začel sveti adventni čas. Božični prazniki bodo lepi le, če bomo našli čas za poglobljeno pripravo. Res storite vse, da boste adventne večere preživeli kot družina, v skupnem pogovoru, lahko ob izdelovanju voščilnic in okraskov in zagotovo tudi pri večerni molitvi zbrani okrog adventnega venčka.

Sredi cerkve nas bosta skozi ves advent k dobrodelnosti vabila košara za hrano in čistila in nabiralnik Karitas.

Otroci 1. in 2. razreda v petek zaradi otroškega bazarja nimajo verouka, zanje bo zato reden verouk izjemoma že v torek ob 18.uri. Nato se dobijo spet v soboto ob 10. uri. Takrat se jim lahko pridružijo tudi mlajši bratci in sestrice in ostali predšolski otroci. Starši si več o tem preberite v Župnijskem glasu, saj je do četrtka zvečer predšolske otroke treba vnaprej prijaviti.

Petek je prvi v mesecu. Dopoldne obisk bolnih in ostarelih z zakramenti na domu. Popoldne vabljeni k molitveni uri, sveti maši in zakramentom.

V nedeljo bodo šli na pot kipi svete Družine. Radi jih sprejmite v svoj dom. K skupni večerni molitvi lahko povabite tudi sosede, prijatelje in znance.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Katarina Laboure, redovnica, v torek sv. Saturnin, mučenec, v sredo sv. Andrej, apostol, v četrtek sv. Marija Klementina, mučenka, petek je prvi v mesecu, v soboto goduje sv. Frančišek Ksaver, redovnik, danes teden je 2. adventna nedelja.