NOV
Oznanila na praznik Kristusa Kralja Vesoljstva

Hvala vsem, ki ste danes oddali svoj dar za ogrevanje farne cerkve.

Skozi ves mesec november so v naše skupne molitve v cerkvi vključeni rajni, za katere želite, da zanje molimo. Tak molitveni spomin lahko naročite še danes.

Z današnjo nedeljo zaključujemo cerkveno leto. Cerkev v teku enega leta na ta način podoživi zgodovino starozaveznega božjega ljudstva, učlovečenje, odrešenje in poveličanje našega Odrešenika in nas vedno znova vabi, da bi šli na pot za Gospodom. Bogu hvala za vse prejete milosti.

Pred nami je novo cerkveno leto, leto novih iskanj, prizadevanj in milosti. Na prvo adventno nedeljo bo pri obeh svetih mašah na začetku blagoslov adventnih venčkov. Vabljeni, da jih skrbno naredite in prinesete k blagoslovu. Skozi štiri adventne tedne vas bodo potem vabili k molitveni pripravi na božične praznike.

Danes teden bodo pri jutranji maši starši izročili Sveta pisma bodočim birmancev. Sveto pismo je namreč knjiga, ki nas uči živeti v prijateljstvu z Bogom.

V nedeljo danes teden bo na Žalostni gori v Grozdetovi dvorani popoldne ob 14. uri dekanijsko srečanje ŽPS. Člani, lepo vabljeni!

Godovi v tem tednu: jutri darovanje Device Marije, v torek goduje sv. Cecilija, mučenka, v sredo sv. Klemen, papež, v četrtek sv. Vietnamski mučenci, v petek sv. Katarina Aleksandrijska, mučenka, v soboto sv. Leonard Portomavriški, danes teden je 1. adventna nedelja.