NOV
Oznanila na 33. navadno nedeljo

Še enkrat bi se rad zahvalil vsem, ki ste na zahvalno nedeljo lepo okrasili farno cerkev in tistim, ki ste kar direktno v župnišče prinesli ozimnico ali občasno kaj prinesete za kuhinjo. Biro je ta teden oddala Hrastovica. Vsem, ki ste tudi na tak način podprli domačega župnika, velik Bog povrni. Prav bi bilo, da člani ŽPS in ključarji biro poberete organizirano, vsak na svojem koncu. Nekateri to tudi lepo naredite. Tam, kjer jo ne pobira nihče, jo seveda lahko prinesete tudi osebno. Veste namreč, da duhovniki pri nas nimamo plače in še vedno živimo od darov vernikov.

Na polici z verskim tiskom je na voljo nova številka Salezijanskega vestnika.

Jutri izjemoma ni uradnih ur, prav tako ponedeljkove skupine ta teden nimajo verouka, ker imamo duhovniki naše škofije tri dnevno izobraževanje. V petek je verouk po običajnem urniku.

Skozi ves mesec november so naše skupne molitve v cerkvi vključeni rajni, za katere ste želeli, da zanje molimo. tak molitveni spomin lahko naročite še ta teden. Listke, na katere napišete imena vaših pokojnih, dobite na polici z verskim tiskom.

V četrtek je v Šentrupertu ob 19. uri dekanijska priprava za starše, ki bi radi krstili svojega otroka.

Danes teden je zadnja nedelja cerkvenega leta, praznik Kristusa Kralja Vesoljstva. Ker je to tretja nedelja v mesecu, bo pri obeh svetih mašah namenska nabirka za ogrevanje farne cerkve.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Nikolaj Tavelić, redovnik, v torke sv. Albert Veliki, škof, v sredo sv. Marjeta Škotska, kraljica, v četrtek sv. Elizabeta Ogrska, redovnica, v petek posvetitev bazilike sv. Petra in Pavla, v soboto goduje sv. Neža Asiška, redovnica, danes teden je zadnja nedelja cerkvenega leta, praznik Kristusa Kralja Vesoljstva.