NOV
Oznanila na zahvalno nedeljo

Hvala vsem, ki ste danes pri darovanju oddali svoj za domačega župnika. Prav tako iskrena zahvala tistim iz Martinje vasi in Mosta, ki so že oddali biro.

Letos je farno cerkev za zahvalno nedeljo krasila fara, se pravi Mokronog, Preloge in Žalostna gora. Vsem, ki ste prispevali pridelke in lepo okrasili daritveni oltar, iskren Bog povrni. Naslednje leto je na vrsti soseska sv. Roka.

Svojo zahvalo ob zahvalni nedelji sem napisal že v Župnijski rad. Dovolite, da se vseeno še enkrat zahvalim vsem župnijskim sodelavcem in vsem, ki kaj dobrega storite za župnijo. Od tistih, ki za župnijo molite, do onih, ki primete za metlo, skrbite za rože, kosite travo, sodelujete pri bogoslužju itd. Hvala molitveni skupini. Tistim zvestim, ki prihajate k delavniškim mašam. Vsem, ki imate skrb za podružnice. Seveda gre posebna zahvala tistim, ki kaj darujete za župnijo in druge dobrodelne namene. Vem, da si nekateri odtrgate od ust, da lahko daste nekaj v dober namen. Naj bo Bog vsem bogat plačnik. Zahvalil bi se rad vsem tistim, ki podpirate domačega župnika. Duhovno in materialno. Tudi to je pogosto dar uboge vdove. In tudi za vse to velik Bog povrni!

Ta teden je reden verouk po običajnem urniku. Starši, poskrbite, prosim, da bodo imeli otroci narejena naloge in urejene liturgične zvezke. Bodite malo pozorni, kaj boste pisali v liturgični zvezek. Če je kdo na vse svete stal ob grobu in ni bil pri sveti miši, nikar ne pišite v liturgični zvezek 'bili smo na pokopališču'. Vsi sveti so zapovedani praznik in ta dan bi morali biti starši skupaj z otrokom pri sveti maši. To morate seveda vedeti odrasli, ne otroci. Molitve na pokopališču seveda niso isto kot sveta maša, zato tega ne pišite kot opravičilo za odsotnost od prazničnega bogoslužja.

Sveti zakon želita sklenit Smiljan in Petra. Njuni podatki so na oglasni deski, par pa priporočam v molitev.

Skozi ves mesec november so v naše skupne molitve v cerkvi vključeni rajni, za katere ste želeli, da zanje molimo. Tak molitveni spomin lahko naročite do 20. novembra.

V petek goduje sv. Martin, zato bo ta dan sveta maša v Slepšku. Kot slišim bo letos vinska letina zelo dobra. Prav bi bilo, če bi se ta dan vinogradniki z udeležbo pri sveti9 maši zahvalili svojemu zavetniku. Maša bo že ob 5-ih popoldne.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Ernest, opat, v torek sv. Janez Duns Skot, teolog, v sredo posvetitev lateranske bazilike, v četrtek sv. Leon Veliki, papež. v petek sv. Martin, škof, v soboto sv. Jozafat Kunčevič, mučenec, danes teden je 33. navadna nedelja, ob 15 čez 11. žegnanje pri sv. Martinu v Slepšku.