OCT
Oznanila na 30. navadno nedeljo

Nabirka današnje nedelje je za misijone. Bog povrni vsem, ki ste danes oddali svoj dar, s katerim bodo misijonarji lahko pomagali najbolj ubogim. Tukaj spredaj si lahko na zemljevidu pogledate, kje vse delujejo naši misijonarji. Delajo v zelo težkih razmerah, a jim je lažje, če čutijo, da niso sami, da jih domovina podpira. V njihovem imenu zato za vsak vaš dar iskren Bog povrni!

Pred nami je še zadnji oktobrski teden, ki nas vabi k molitvi rožnega venca. V cerkvi ga pred vsako večerno mašo naprej molijo birmanci. Povabljeni k tej pobožnosti. Vabljeni pa tudi, da rožni venec molite doma. Ta preprosta, pa tako zelo bogata molitev nas umiri, uglasi na Boga, pomaga, da zaživimo svojo vero v odnosu do Boga in do bližnjih. Marsikaj se je spremenilo, ko je po domovih ta molitev zamrla. In vsi ugotavljamo, da se ni spremenilo na bolje. Naj torej vse daljše večere spet zaznamuje skupna družinska molitev rožnega venca.

Gospodinje prosimo za pecivo, gospodarje pa za pijačo. Vse to lahko prinesete v prostor pred zakristijo v soboto med 10. in 12. uro.

Pred nami sta namreč dva pomenljiva dogodka. V soboto bo v farni cerkvi srečanje bolnih in ostarelih. Vemo, da nihče ni rad star, pa vendar če dolgo živiš to hočeš ali nočeš tudi postaneš. Tudi da je bolan nihče prav rad ne reče, pa vendar nekaterim zdravje ne služi najbolje. Komu je torej srečanje namenjeno? Vam! Pridite, čeprav veste, da je veliko starejših, kot ste vi in mnogo takih, ki so bolj bolni, kot ste sami! Od 2h naprej bo priložnost za sveto spoved. Ob treh bo sveta maša, med katero boste lahko prejeli sveto bolniško maziljenje. Nato bomo srečanje zaključili s kakšnim piškotom in pijačo.

V nedeljo pa k deseti maši vabljeni vsi, ki ste v zadnjem letu izgubili koga od svojih dragih, pa taki, ki veste, da ne boste mogli obiskali grobov svojih pokojnih in vsi, ki bi radi, da se vaših rajnih spomnimo pri sveti maši. Na zadnjo nedeljo pred praznikom vseh svetih se namreč spomnimo pokojnih po namenu obiskovalcev te maše.

Na polici z verskim tiskom si lahko vzamete liste, na katere napišite imena tistih pokojnih, za katere želite, da se jih v mesecu novembru spomnimo v skupnih molitvah v cerkvi. Dar, ki ga boste priložili, bo za obnovo glavnega oltarja v farni cerkvi.

Verjamem, da ste že opazili plakat na katerem piše: Bi letos prižgali kakšno svečko manj? Predniki vam tega ne bodo zamerili, potomci vam bodo zato hvaležni. Ne samo Cerkev, tudi država je začela opozarjati na nesmiselno početje ob 1. novembru, ko na grobove ljudje znesejo celo kupe cvetja in sveč. Prišli smo tako daleč, da je to postal pravi ekološki problem. Po svetu so ljudje bolj pametni in po namenu pokojnih ob njihovem rojstnem dnevu, obletnici smrti in ob prazniku vseh svetih raje darujejo po namenu pokojnih v dober namen. Zelo vabim, da se tako čimprej začnemo obnašati tudi pri nas. Priporočam, da po namenu pokojnih ob prazniku darujete v dobre namene.

Bodite pozorni: Iz sobote na nedeljo prestavimo uro, ker preidemo na zimski čas.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Anton Klaret, redovnik, v torek sv. Krišpin, mučenec, v sredo sv. Rustik, škof, v četrtek sv. Sabina, mučenka, v petek sv. Simon in Juda Tadej, apostola, v soboto sv. Linda, devica, danes teden je 31. navadna nedelja, za našo župnijo pa shod žalujočih s sveto mašo za pokojne po namenu obiskovalcev te maše ob 10. uri.