OCT
Oznanila na 29. navadno nedeljo

Hvala vsem, ki ste danes pri darovanju oddali svoj dar za ogrevanje farne cerkve,

Danes popoldne bomo rožnovensko pobožnost združili z blagoslovom zvona. Ob 14. uri bomo blagoslovili tretji zvon in ga potegnili v zvonik cerkve sv. Florijana. Po blagoslovu bomo pogledali, kako ga bodo dvignili v zvonik. Nato bomo v cerkvi odmolili rožni venec in imeli litanije. Po pobožnosti bo zvon že zapel. vabljeni torej popoldne ob 2h k sv. Florijanu. Hvala gasilcem, ki so poskrbeli za prevoz , in vsem, ki boste pomagali, da bomo zvon dvignili v zvonik, in da bo zapel.

V četrtek zvečer ob 20. uri bo v Trebnjem dekanijska priprava za starše, ki bi radi krstili svojega otroka. Ni slabo, če to pripravo obiščete malo prej, najbolje že v čas nosečnosti, ker tako potem odpadejo problemi z varstvom majhnih otrok.

V petek začne s srečanji v novem pastoralnem letu zakonska skupina. Lahko se nam pridružijo še novi pari. Dobimo se ob 20. uri v župnišču na Žalostni goril.

V soboto bo v Žužemberku velika zahvalna slovesnost ob beatifikaciji Drinskih mučenk. Ob 9. uri molitvena ura. Ob 10. uri slovesna sveta maša, ki jo bo ob somaševanju škofov in duhovnikov daroval kardinal Franc Rode.

Danes teden je misijonska nedelja. Nabirka te nedelje je za misijone.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Ignacij Antiohijski, škof, v torek sv. Luka, evangelist, v sredo sv. Pavel od Križa, duhovniki, v četrtek sv. Vandelin, opat, v petek sv. Uršula, devica, v soboto sv. Marija Saloma, SP žena, danes teden je misijonska nedelja.