OCT
S seje ŽPS (312)

V nedeljo, 2.10.2011, je bila po jutranji maši redna seja ŽPS. Pogovarjali smo se o pripravi srečanja bolnih in ostarelih ter tradicionalnega shoda žalujočih, h kateremu posebej povabimo sorodnike tistih, ki so umrli v zadnjem letu. Dogovorili smo se tudi, da bi bil blagoslov zvona za cerkev sv. Florijana združen z nedeljsko popoldansko pobožnostjo. V času, ko to berete, v farni cerkvi verjetno ni več glavnega oltarja (vsaj tak je bil dogovor z mojstrom), zato nadaljujemo z zbiranjem sredstev za obnovo tega oltarja. Z obnovo notranjosti cerkve sv. Križa bomo zaradi odkritja fresk počakali. O izbiranju sredstev za obnovo fasade cerkve sv. Roka bomo vaščane obvestili v posebnem pismu. Prav tako boste v kratkem pisno obveščeni o načinu zbiranju sredstev za obnovo oltarja sv. Jošta. Odrasle vabimo k bolj zavzetemu sodelovanju pri bogoslužju (branje beril, petje …).