OCT
Pri sv. Florijanu (312)

Pri svetem Florijanu bo zapel še tretji zvon! Ker se je ponudila priložnost, se bo dvema na tretjo oktobrsko nedeljo, 16.10.2011, pridružil še tretji, mali zvon. Ob 14. uri bo blagoslov zvona, nato ga bomo potegnili v zvonik, medtem bodo v cerkvi rožni venec in litanije, ob koncu slovesnosti pa bo zvon že zapel. Ta zvon je zahvala gasilcem za njihovo požrtvovalno delo, zato bo pel v cerkvi njihovega zavetnika. Pritrkavanje od sv. Florijana lepo dopolnjuje zvonjenje na Žalostni gori ob velikonočni procesiji. V nekem smislu bodo florijanski zvonovi tudi 'zlata rezerva' - če se na Gori kaj pokvari, se še vedno da 'na roke' zvoniti na Šeginkah.

Vem, da sta v Martinji vasi in pri sv. Ani v zvoniku tudi samo po en zvon, a za enkrat ni najti nič 'primernega'. Zvonovi morajo biti namreč med seboj uglašeni, da zvonijo lepo. Brž ko bo mogoče, bomo poskušali kaj dobiti tudi za ta dva zvonika …