OCT
Oznanila na 28. navadno nedeljo

Oznanila na 28. navadno nedeljo 2011

Ob izhodu si vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do 30. oktobra.

Zdaj takoj po jutranji maši bo tukaj v župnijski cerkvi sestanek za starše birmancev.

Kot vidite so mojstri odpeljali v delavnico oltarni nastavek glavnega oltarja. Pomeni, da se stvari odvijajo po načrtu in da bo treba zagotoviti tudi sredstva za obnovo. Vnaprej hvala vsem, ki boste to veliko delo podprli s svojim darom. V teh dneh smo že pokitali razpoke, ki so bile skrite za oltarjem in prebelili prednjo steno.

Mesec oktober nas vabi k molitvi rožnega venca. Kadar je pri fari maša zvečer, rožni venec 20 minut pred mašo naprej molijo birmanci. Zelo nerodno je, če nima kdo odgovarjati. Povabljeni torej, da pridete k sveti maši pravočasno, se pravi po možnosti že 20 minut pred uro. K molitvi lepo vabljeni posebej starši, stari starši, sorodniki in bodoči botri naših birmancev, posebej tisti večer,ko je na vrsti vaš birmanec. darove Svetega Duha je namreč treba izmoliti, zato vabljeni, da te mlade kristjane podrete z molitvijo.

V soboto gremo na župnijsko romanje v Ribniško dolino. Odhod avtobusa ob 7.30 izpred farne cerkve. Obiskali bomo Marijino cerkev v Novi Štifti, grob Magdalene Gornik in druge znamenitosti ribniške doline. Kosilo bomo imeli v gostišču. Za romanje se je treba prijaviti. Prostih mest je še nekaj, zato lepo vabljeni, da se nam pridružite.

V nedeljo danes teden bo redna mesečna nabirka za ogrevanje farne cerkve.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Danilo, mučenec, v torek sv. Filip, diakon, v sredo sv. Maksimiljan Celjski, mučenec, v četrtek sv. Koloman, opat, v petek sv. Kalist, papež, v soboto gremo na župnijsko romanje, danes teden je 29. navadna nedelja, pri obeh svetih mašah redna mesečna nabirka za ogrevanje farne cerkve.