OCT
Oznanila na 27. navadno nedeljo

Zdaj takoj po jutranji maši bo v učilnici nad zakristijo redna seja ŽPS. Člani lepo vabljeni!

Danes popoldne ob 16. uri bo na Zaplazu Grozdetov molitveni shod. Somaševanje vodi p. Anton Nadrah. Ob koncu svete maše bomo v Grozdetovi kapeli zmolili še Grozdetove litanije in prejeli blagoslov.

Mesec oktober nas vabi k molitvi rožnega venca. V farni cerkvi ga bomo skupaj molili 20 minut pred vsako večerno mašo. Naprej ga bodo molili birmanci. Zelo nerodno je, če nima kdo odgovarjati. Povabljeni torej, da pridete k sveti maši pravočasno in sicer v čim večjem številu. Rožni venec radi molite tudi doma. Ni prav, da se je ta navada tako zelo opustila. Kot vsako drugo stvar mora tudi molitev rožnega venca na novo odkriti vsaka generacija. Mesec oktober nas vabi k temu.

Petek je prvi v mesecu. Dopoldne obisk bolnih in ostarelih z zakramenti na domu, popoldne vabljeni k molitveni uri, sveti maši in zakramentom.

V petek ob 18. uri začne z veroukom tudi 1. razred. K prvi veroučni uri pridite z otrokom tudi starši.

Zvečer po sveti maši, ob 20. uri, se dobimo na srečanju z mladimi. lepo vabljeni.

V soboto bo na Svetem Vrhu sveta maša 15 minut prej kot običajno oz. tudi prej kot piše v Župnijskem glasu, se pravi petnajst minu pred osmo zjutraj.

V nedeljo bo po jutranji maši v farni cerkvi sestanek za starše birmancev.

Naslednjo soboto, 15. oktobra gremo na župnijsko romanje v ribniško dolino. Obiskali bomo Novo Štifto, grob Magdalene Gornik, mistikinje, in druge znamenitosti. Za romanje se prijavite čimprej, ker je število mest omejeno.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Gerard, opat, v torek sv. Frančišek Asiški, redovnik, v sredo sv. Marija Favstina, redovnica, v četrtek sv. Bruno, opat, petek je prvi v mesecu, danes teden pa je 28. navadna nedelja.