SEP
Oznanila na 26. navadno nedeljo

Hvala vsem, ki ste pri rednem mesečnem darovanju preteklo nedeljo oddali svoj dar za obnovo glavnega oltarja v farni cerkvi ali podprli naša prizadevanja za to veliko delo s prispevkom za Triletno akcijo. Od oktobra naprej bodo redne mesečne nabirke za ogrevanje farne cerkve.

Včeraj so bile v Sarajevu za blažene razglašene drinske mučenke, med njimi tudi dve Slovenki, s. Bojana in s. Krizina. Po obhajilu smo se jim priporočili. Radi se jim v svojih molitvah priporočajte tudi doma. Že zdaj vabljeni na zahvalno mašo, ki bo v soboto, 22. oktobra v Žužemberku. Slovesnost bo ob somaševanju škofov in duhovnikov vodil kardinal Franc Rode.

Vabljeni tudi na župnijsko romanje, ki bo v soboto, 15. oktobra, v Ribniško dolino, kjer bomo obiskali Novo Štifto, grob Magdalene Gornik, mistikinje, ki je imela Jezusove rane in druge znamenitosti. Za romanje se prijavite čimprej, ker je število mest omejeno.

Danes je zadnja nedelja v septembru, zato bodo od prihodnje nedelje naprej nedeljske maše spet samo v farni cerkvi.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Kozma in Damijan, mučenca, v torek sv. Vincencij Pavelski, redovni ustanovitelj, v sredo sv. Vaclav, mučenec, v četrtek sv. Mihael, Gabriel in Rafael, nadangeli, v petek sv. Hieronim, duhovnik, v soboto sv. Terezija Deteta Jezusa, devica, danes teden je 27. navadna, rožnovenska nedelja, obe maši, ob 8. in 10. uri, v farni cerkvi.