SEP
Oznanila na 25. navadno nedeljo

Hvala vsem, ki ste danes oddali svoj dar za obnovo oltarja v farni cerkvi.

Na polici z verskim tiskom si lahko vzamete novo številko Salezijanskega vestnika.

V soboto bo v Sarajevu beatifikacija Drinskih mučenk, med njimi dveh Slovenk. Ker je to za večino predaleč, že zdaj vabljeni v Žužemberk, kjer bo 22. oktobra zahvalna maša za te nove blažene. Slovenci smo tako v kratkem dobili tri blažene: Alojzija Grozdeta, s. Krizino Bojanc in s. Antonijo Fabjan.

V nedeljo danes teden bo zadnja redna nedeljska sveta maša na Žalostni gori. Z oktobrom sta obe maši spet v farni cerkvi.

Je pa v nedeljo danes teden žegnanje za sosesko sv. Križa s prazničnim bogoslužjem ob 11.15 uri.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Januarij, škof in mučenec, v torek sv. korejski mučenci, v sredo sv. Matej, evangelist, v četrtek sv. Mavricij, mučenec, v petek sv. pater Pij, mistik, v soboto bl. Anton Martin Slomške, škof, danes teden je 26. navadna nedelja, v naši župniji pa žegnanje pri sv. Križu s sveto mašo 15 čez 11.