DEC
S seje ŽPS (300)

Na zadnji seji, 21.11.2010, smo se člani ŽPS pogo-varjali o pripravi dekanijskega srečanja ŽPS, ki bo letos na Žalostni gori. Govor je bil tudi o adventni akciji, božičnih praznikih in obnovi notranjščine cerkve sv. Križa.
Teden Karitas bomo raztegnili na ves adventni čas. Sredi cerkve bo košara za jestvine in čistila, zraven pa tudi nabiralnik Karitas. Nekaj paketom bomo razdelili doma, ostalo bomo poslali fantom iz skupnosti Cenacolo v Škocjanu.
Ko bomo dobili smernice Zavoda za varstvo kulturne dediščine, bomo o obnovi notranjščine cerkve na Belem Griču in ureditvi odvonjavanja ter drenaži obvestili vaščane. V času obnove bodo redne petkove maše v Slepšku, zvonilo pa bo kar pri sv. Križu, saj je tam zvonjenje elektrificirano. Pogrebne maše bodo prav tako v Slepšku – lahko kot del pogrebnega obreda, pred pogrebom ali takoj po njem.
Oblikovali smo napovedni koledar za leto 2010.