DEC
Dobrohotna opozorila (300)

Kam v cerkvi z dežnikom? Me prav zanima, ali doma moker dežnik tudi odložite na parket? Zagotovo ne! Čudi me, da jih nekateri v cerkvi nosijo v klop in odlagajo na parket, ko imamo vendar pri obeh vhodih dovolj velika stojala za dežnike.
Redno skrbimo, da je cerkev dovolj prezračena, zato prosim, da v času kurilne sezone zagotovo skrbno (s kljuko!) zapirate vrata za seboj. Ne samo, kadar vstopite posamič, tudi zadnji v skupini in tisti, ki zadnji zapusti svetišče.
Ker na stopnicah rado drsi, bodo (kot ste že navajeni) v snegu in ob poledici glavna vrata tudi ob nedeljah zaklenjena. Takrat brez slabe volje uporabljajte, prosim, stranski vhod.
V času prehladov in drugih kapljičnih obolenj svetu-jemo, da odrasli prejemate sveto obhajilo 'na roke' in ne 'na usta'.
Ponovno opozarjamo, da med mašo v avtomobilu ne puščajte dokumentov in denarja ali torbic in drugih 'vabljivih' stvari na vidnem mestu.
Upam, da bo recesija pripomogla kaj k zmanjšani uporabi pirotehničnih sredstev. Starši, poskrbite, prosim, da bodo otroci – če že ne morejo brez pokanja - pri uporabi pirotehničnih sredstev previdni in bodo upoštevali zakonske omejitve (bližina cerkve, naselje, zakonsko omejen čas ipd.).