SEP
Svetniški kandidati (297)

Nedeljo svetniških kandidatov smo 19. septembra 2010 obhajali zato, da bi jih bolj spoznali in se jim vztrajno priporočali. Med svetniškimi kandidati so škof Friderik Baraga, škof Janez Frančišek Gnidovec in nadškof Anton Vovk, pridružuje se jim tudi salezijanski misijonar Andrej Majcen.
Svetniški kandidati so nam poslani na pot kot zna-menja in kot opora, da se ne bi utrudili in izgubili zaupanja v moč Boga in vsega dobrega, tudi v moč Božjega kraljestva. To je še posebej pomembno v današnjem svetu, ko prihajajo na dan tolike slabosti, ko slišimo toliko nelepih stvari, ko tudi prihajajo na dan slabosti nekaterih članov Cerkve. S tem, ko je Kristus zaupal nadaljevanje svojega poslanstva ljudem, je res veliko tvegal. Kljub temu pa je to storil. Vedel je, da je človek slaboten, saj je lahko začutil pri apostolih in še posebej pri Judu Iškarjotu. Kljub temu svojega zaupanja v nas, uboge ljudi, ni preklical, pač pa nam je poslal Svetega Duha. Brez tega Jezusovega ljubečega spremstva, ki ga predstavlja Sveti Duh, bi se vse skupaj, vsa zgodovina krščanstva, že zdavnaj klavrno končala. Tako pa nam je dal v pomoč Svetega Duha, ki je Duh Božje ljubezni in ta Duh prebuja v vseh časih v Cerkvi ljudi herojske, junaške kreposti in zvestobe.