NOV
Evharisti?ni dan (284)

Vzdušje in priprava na evharisti?ni kongres se stopnjujeta. Za?eli smo s povabilom k poglobljenemu odnosu do evharistije. Dejavnim sodelovanjem pri sveti maši. Doslednostjo v drobnih stvareh; poklek, glasna molitev, petje ... Dobri pripravi na sveto obhajilo. Zahvali po obhajilu. Krajših obiskih Najsvetejšega. Temu smo dodali razli?ne pobude po župnijah. Zbiranje evharisti?nega šopka. Molitvene ure. Zdaj je pred nami dekanijski evharisti?ni dan, nato škofijsko evharisti?no slavje, na koncu vseslovenski evharisti?ni kongres.

V nedeljo, 29. novembra 2009, vsi lepo vabljeni na Mirno, kjer bomo v ogrevani cerkvi najprej prisluhnili nagovoru znamenitega pridigarja p. Tomaža Podobnika. Nato bodo pete litanije z blagoslovom. Zatem se bomo v procesiji z lu?kami podali na kraj, kjer je bil umorjen Lojze Grozde, svetniški kandidat. Njegovo geslo: »Evharistija – sonce mojega življenja« je izbrano za vodilno misel evharisti?ne prenove.