OCT
Procenti župniku (283)

Slišim, da je grobarina »tako draga, ker gre 60% župniku«.
Kako je v resnici s to stvarjo? ?e natan?no pogledate cenik, lahko vidite, da je cena grobarine sestavljena iz dveh postavk: najemnine in vzdrževalnine. Vzdrževalnina se porabi za odvoz smeti, ureja-nje pokopališ?a, pesek … V celoti z njo razpolaga ob?ina. Najemnina, ki predstavlja bistveno manjši del celotnega zneska pa gre res lastniku zemljiš?a, v Mokronogu ob?ini, na Svetem Vrhu in na Belem Gri?u pa župniji (NE župniku!). Pa še to ne v celoti. Ob?ina si za zbiranje najemnine, izdajanje položnic in druga administrativna dela po pogodbi vzame 40% najemnine, torej župnija dobi SAMO dobro polovico (natan?no: 60%) najemnine za grobove na Svetem Vrhu in na Belem Gri?u. Župnik pa ni?, razen natolcevanja hudobnih jezikov!