NOV
Oznanila na 32. navadno nedeljo 2008

Hvala soseski sv. Jošta, ki je letos na zahvalno nedeljo s pridelki in z živili okrasila bogoslužni prostor. Res, veliko je tistega, za kar smo Bogu lahko hvaležni, zato je prav, da znamo biti radodarni in pozorni do ljudi v stiski.

Do sedaj je oddala biro soseska svetega Roka, 5 družin iz Mosta in 16 iz Hrastovice, in nekaj posameznikov. Vsem Bog povrni.

Dalje hvala vsem, ki ste danes pri ofru s svojim darom podprli doma?ega župnika. Veste, da duhovniki nimamo pla?e in živimo izklju?no od darov vernikov, zato smo vam za vsako vašo pozornost res iskreno hvaležni.

Izšla je nova številka Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do 30. novembra. Na volje je tudi nova številka dekanijskega glasila Gospodov vinograd, ki prav tako prinaša zanimivo branje in pomembna obvestila.

Ta teden za ponedeljkove skupine izjemoma ni verouka, v petek je verouk za vse skupine po obi?ajnem urniku.

Ves mesec november so v naše skupne molitve v cerkvi vklju?eni rajni, za katere ste želeli, da zadnje molimo. Spominjamo se jih v posebnih poobhajilnih molitvah.

V soboto zve?er ob 18. uri se v Šentrupertu za?ne te?aj priprave na zakon. Ta možnost je nam najbližja, zato jo tisti, ki v kratkem na?rtujete sklenitev zakona, ne prezrite.

V nedeljo danes teden je žegnanje v Slepšku. Sveta maša bo tako kot obi?ajno 15 minut ?ez enajsto in ne on 10. uri, kot to napa?no piše v Župnijskem glasu. Pri svetem Martinu v Slepšku se bo ta dan po blagoslovu vina predstavilo novoustanovljeno Društvo vinogradnikov.

Godovi v tem tednu. Jutri sv. Leon Veliki, papež, v torek sv. Martin, škof, v sredo sv. Jozafat, mu?enec, v ?etrtek sv. Stanislav Kostka, redovnik, v petek sv. Nikolaj Taveli?, mu?enec, v soboto sv. Albert Veliki, cerkveni u?itelj, danes teden je 33. navadna nedelja, žegnanje pri sv. Martinu s sveto mašo 15 ?ez enajsto.