SEP
Leto apostola Pavla (266)

V simbolu, ki povezuje dogajanje Pavlovega leta, je tudi veriga. Molitev in prizadevanje v tem pastoralnem letu bomo ponazorili z verigo iz raznobarvnih papirjev, ki bodo ozna?evale molitev za prvoobhajance, birmance, mlade, za spreobrnjenje ipd.
V cerkvi bodo v košaricah na razpolago papirnati trakovi v štirih barvah. Pred vsako košarico bo ozna?en, kateri molitveni namen ozna?uje posamezna barva. Zraven bo še ena košarica, kamor boste, potem ko boste molili za posamezen namen, odložili listek. Vsak teden bomo potem iz teh listkov delali verigo, ki bo v cerkvi ozna?evala že izmoljene namene. Svojo molitev lahko ozna?ite, ?e greste po enem izmed napisanih namenov k delavniški sveti maši, ?e s tem namenom vsaj 10 minut berete in premišljujejo Sveto pismo, ?e odmolite v ta namen vsaj eno desetko rožnega venca ipd. Molitveno veri-go bomo za?eli spletati od kipa svetega Pavla, ki sto-ji na glavnem oltarju.
Kako dolga bo na koncu? Vsaj do polovice cerkve? Morda okrog in okrog. Vse je odvisno od vaše pripravljenosti posnemati Apostola narodov in se vklju?iti v apostolat molitve.