APR
Oznanila na 5. postno nedeljo

Hvala vsem, ki ste danes oddali svoj dar za obnovo orgel v farni cerkvi.

Zunaj pred zakristijo si lahko po maši vzamete oljčne vejice. Oljčne vejice so prispevek obalnih župnij za zidavo novih cerkva, zato ob nakupu darežljivo podprite prizadevanje ljudi, ki bi si radi zgradili novo cerkev. Vaš prispevek naj zato ne bo manjši od 1e na vejico.

Popoldne ob 2h bo – tako kot je napovedano v napovednem koledarju, v Župnijskem glasu pa je pomotoma izpadlo - križev pot na Belem Griču. To je zadnji nedeljski križev pot za letos. Lepo vabljeni!

Danes se na Radiu Ognjišče začenja radijski misijon. Vabljeni, da prisluhnete govorom in drugim oddajam.

V četrtek zvečer ob 20-ih bo v Šentrupertu dekanijska priprava za krst.

Postni petek nas še ta teden vabi k pobožnosti na svete štenge. Najprej molitve, nato sveta maša. Začnemo ob 17. uri.

Priložnost za sveto spoved bo pri nas v Mokronogu v soboto ob 19. uri v farni cerkvi. Na razpolago bodo spovedniki od drugod. Ker pravega praznovanja velike noči ni brez dobre spovedi ne prezrite te priložnosti za zakrament sprave. V soboto bo torej v Mokronogu maša in spoved zvečer ob 19. uri! Danes teden je cveta nedelja. Pri obeh mašah bo blagoslov zelenja. Ob 8-ih v cerkvi, ob 10-ih pa zunaj pred cerkvijo, če bo to dopuščalo vreme. Povabim vas, da po možnosti naredite butare doma, da se ne pozabita na to lepo navado. Tudi kakšne bolj velike bomo veseli. Na cvetno nedeljo za evangelij beremo pasijon. Da bi lahko sodelovali vsi navzoči, za branje ne pozabite očal!

Godovi v tem tednu: jutri sv. Maksim, mučenec, v torek sv. Hugo, škof, v sredo sv. Domen, mučenec, v četrtek sv. Stanislav, škof, v petek pobožnost na svetih štengah, v soboto bo ob 19. uri priložnost za velikonočno spoved, danes teden je cvetna nedelja.