APR
Oznanila na 4. postno nedeljo

Hvala sedmemu razredu, ki nam je pomagal globlje doživeti evangelij današnje nedelje.

Zdaj takoj po sveti maši bo v učilnici nad zakristijo seja ŽPS. Člani, lepo vabljeni!

Ob izhodu si vzemite novo številko dekanijskega glasila Gospodov vinograd. Naj vas opozorim, da je v Vinogradu poleg zanimivega branja in koristnih informacij tudi že napovedano tri dnevno romanje na Bavarsko: v znamenito Marijino božjo pot Ettal, nemški Lurd Altotting, ter Kimsko jezero in gradove Ludvika bavarskega. Več si preberite v Gospodovem vinogradu.

Danes popoldne bo križev pot ob 2h na Svetem Vrhu, ob 3h pa se na Žalostni gori lahko pridružite romarjem iz Radeč, ki bodo imeli križev pot na prostem po pobočju Gore.

Danes zvečer ob 20-ih bo v Novem mestu na sporedu drugi koncert Novomeškega sakralnega abonmaja. Koncert bo v frančiškanski cerkvi sv. Lenarta. Nastopil bo Frančiškanski komorni zbor s solisti – med njimi tudi naš Tomaž Kavšek. Vstopnine ni. Lepo vabljeni.

Zaradi pobožnosti na svetih štengah bo aprila molitvena ura izjemoma v četrtek pred prvim petkom.

Petek je prvi v mesecu, dopoldne obisk bolnih in ostarelih z zakramenti na domu, zvečer pobožnost na svete štenge. Ob 17h najprej molitve, nato sveta maša. Lepo vabljeni!

V nedeljo danes teden bo pri obeh svetih mašah redna mesečna nabirka za obnovo orgel v farni cerkvi. Svoj namenski dar za orgle lahko vedno oddaste tudi v župnišču in zakristiji ali ga nakažete na poslovni račun.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Ljuba, mučenka, v torek sv. Frančišek Paolski, puščavnik, v sredo sv. Rihard, škof, v četrtek sv. Izidor Seviljski, škof, petek je prvi v mesecu, zvečer pobožnost na svetih štengah, v soboto goduje sv. Irenej iz Srema, škof, danes teden je tiha nedelja.