DEC
Oznanila na 4. advetno nedeljo C

Ob izhodu si vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do srede januarja.

V svoj dom lahko tudi še v prazničnih dneh sprejmete enega izmed treh kipov svete Družine, ki potujejo po fari. Zlasti to priporočam družinam, ki imajo birmanca ali prvoobhajance.

Pravočasno si oskrbite vse potrebno za kropljenje in kajenje domov na svete večere. Zadaj pod korom dobite blagoslovljeno vodo. Kadilo, oglje, pratiko in Marijanske koledarje pa lahko kupite pred zakristijo.

Ne prezrite betlehemske luči. Veste, da skavti vsako leto v votlini Jezusovega rojstva na oljni svetilki prižgejo plamen luči, ki jo raznesejo, podobno kot olimpijski ogenj, po celem svetu. Plamen te luči naj bi gorel na naših oknih v božičnih dneh kot prošnja za mir v svetu.

Jutri je prvi sveti večer, ko pokadimo in pokropimo domove. Tudi praznični obed začnite z molitvijo – naj se pozna, da je sveti večer drugačen od drugih dni v letu. K sveti maši naj bi za božični praznik vsak kristjan prišel dvakrat: na sveti večer in na sveti dan.

Praznično bogoslužje bo tudi letos po ustaljenem redu: na sveti večer maša svetega večera ob 18. uri in nato ob polnoči polnočnica, na sveti dan pa bo sveta maša ob 9. uri.

Na štefanovo bo pri fari sveta maša ob 8. uri, med mašo pa blagoslov soli, ki jo pomešate s kuhinjsko soljo in krmo za živali.

Pred nami sta dva koncerta: v sredo ob 16. uri na Mirni v župnijski cerkvi poje cerkveni mešani pevski zbor z orkestrom. Isti dan ob 18. uri pa imajo na Trebelnem koncert Tavžentrože.

Če kdo še ni uspel opravite božične spovedi, ima za to priložnost zdaj takoj po sveti maši, popoldne ob 15. uri na Mirni in zvečer ob 17. uri v Trebnjem.

Godovi v tem tednu: jutri prvi sveti večer, v torek sveti božični praznik, v sredo sv. Štefan, mučenec, Dan samostojnosti, zato ne pozabite izobesiti zastav, v četrtek sv. Janez, apostol, v petek sv. Nedolžni otroci, v soboto sv. David, kralj, danes teden je nedelja Svete Družine.