DEC
Oznanila na 2. advetno nedeljo C

Hvala vsem, ki ste Miklavžu pomagali, da je mogel v petek obiskati in razveselite otroke na Gori. Njegova dobrota nas vabi k posnemanju. Zato je do konca adventa sredi cerkve košara in nabiralnik Karitas in zato ste otroci danes pri Miklavževem ofru prinesli sladkarije za otroke, ki jim bomo tako lahko polepšali novoletne praznike.

Radi sprejmite v svoje domove enega od treh kipov svete Družine, ki so danes začeli svojo pot od vrat do vrat. Napišite kaj lepega v spominsko knjigo. Lepo je. da se sami med seboj dogovorite, kam bo šla sveta Družina. Če pa se kdaj zgodi, da nimate komu dati kipa, ga prinesite v cerkev pred oltar, pa ga bo tam kdo odnesel na svoj dom.

V ponedeljek bo med veroukom za 1. razred v Grozdetovi dvorani sestanek za starše otrok 1. razreda. Podobno no v petek v času verouka za 2. razred v Grozdetovi dvorani na Žalostni gori sestanek za starše drugega razreda. Otroci torej normalno pridete k verouku v učilnico, starši pa boste ta čas imeli sestanek. Bodite pozorni, zaradi teh sestankov bosta v ponedeljek in v petek sveti maši uro pozneje kot običajno, se pravi šele ob 18. uri – točno tako, kot to piše v Župnijskem glasu.

V soboto godujejo drinske mučenke, med njimi tudi dve Slovenki, ena iz Žužemberka in druga iz Šmarjete, zato v soboto maše ne bo doma – lepo pa ste povabljeni v Šmarjeto, kjer bo ob 17. uri sklep češčenja in praznična sveta maša.

V nedeljo danes teden bo pri obeh svetih mašah redna mesečna nabirka za ogrevanje farne cerkve.

Pred zakristijo so na voljo pratike, Marijanski koledar, kadilo in oglje. Blagoslovljeno vode pa si boste lahko pravočasno oskrbeli zadaj pred spovednico.

Godovi v tem tednu: jutri loretska Mati Božja, v torek sv. Damaz I., papež, v sredo sv. Finijan, opat, v četrtek sv. Lucija, devica, v petek sv. Janez od Križa, redovnik, v soboto blažene drinske mučenke, danes teden je 3. adventna nedelja.