DEC
Oznanila na 1. advetno nedeljo C

Ob izhodu si vzemite novo številko dekanijskega glasila Gospodov vinograd, ki prinaša zanimivo branje in koristna obvestila.

Na začetku svete maše smo blagoslovili adventne venčke. Povabljeni, da se ob večernih ob njih zberete k večerni molitvi. Otroci bodo s pomočjo adventnega koledarja sledili napeti zgodbi o misijonarju Frideriku Baragi.

Adventni čas nas vabi k dobrodelnosti. Sredi cerkve bo zato vse do božiča nabiralnik Karitas in košara v katero lahko oddaste trajna živila in čistila. Naj vaš dar nekomu polepša praznike.

Vse kar morate starši vedeti o obisku Miklavža za našo župnijo natančno piše v Župnijskem glasu.

Petek je prvi v mesecu. Dopoldne obisk bolnih in ostarelih z zakramenti na domu, popoldne vabljeni k molitveni uri, sveti maši in zakramentom.

V soboto je praznik, Brezmadežna, ta dan lepo vabljen k sveti maši v večjem številu.

Miklavževa dobrota nas vabi k posnemanju. Otroci boste zato v nedeljo danes teden prinesli k sveti maši nekaj od sladkarij, ki jih boste dobili za Miklavža, in jih pri darovanju prinesli pred oltar, da bi z njimi lahko polepšali božično-novoletne praznike tudi tistim vašim vrstnikom, ki jim starši tega ne morejo omogočiti.

V nedeljo danes teden bodo šli ne pot od vrat do vrat kipi svete Družine. Radi jih sprejmite v svoj dom. Posebej na to opozoril družine, ki imajo letos prvoobhajance in birmance.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Frančišek Ksaver, misijonar, v torek sv. Janez Damaščan, duhovnik, v sredo sv. Sava, opat, v četrtek sv. Nikolaj, škof, v petek sv. Ambrož, škof, v soboto Brezmadežno spočetje Device Marije, praznik, danes teden je 2. adventna nedelja.