JUL
oznanila na 13. navadno nedeljo

Danes popoldne bo na Zaplazu redni mesečni Grozdetov molitveni shod s sveto mašo ob 16. uri – lepo vabljeni!

Mesec julij je posvečen Jezusovi Krvi. Včasih bomo v cerkvi skupaj molili litanije Jezusove Krvi, lahko pa jih seveda vsak dan molite tudi sami doma. Radi vsaj kdaj pa kdaj ponovite vzklik: Kristusova kri – zveličaj nas!

Sveti zakon želita skleniti Blaž in Mateja. Njuni podatki so na oglasni deski, par pa priporočam v molitev.

V torek bo zjutraj ob 7-ih maša doma, čeprav v Župnijskem glasu ni oznanjena, v sredo pa je zvečer ob 19. uri 7. dan.

Petek, ki je pred nami, je prvi v mesecu. Dopoldne obisk bolnih in ostarelih z zakramenti na domu.

V soboto je spominski dan smrti božjega služabnika škofa Vovka. Radi s emu priporočajmo, da bo čimprej dosegel čast oltarja.

Godovi v tem tednu: jutri Ptujskogorska Mati Božja, v torke sv. Tomaž, apostol, v sredo sv. Ciril in Metod, sozavetnika Evrope, v petek sv. Marija Goretti, mučenka, v soboto sv. Vilibald, škof, danes teden je 14. navadna nedelja.