OCT
252. Kaj ima v teh dneh prednost?

V ?asu trgatve je vse podrejeno trgatvi. Ko nastopi za?etek šole, se vrti samo okrog šole. Upam, da razumete, da mora v ?asu misijona nujno imeti prednost prizadevanje z napredek v duhovnem življenju.

Pa nikar ne mislite, da morate biti zato no? in dan na kolenih ali v cerkvi. Ne! Bodite pa velikodušni, ko gre za ?as, ki ga namenite Bogu. To se vam bo bogato obrestovalo.

Nujno si vzemite ?as zase. Vrnite se k izviru svoje sre?e. Preverite, ali ste ostali zvesti na?elom, po katerih ste nameravali uravnavati svoje življenje. Se je med potjo kaj zgubilo ali ste na kaj pozabili? Je prvotno navdušenje zakrila plast prahu?

Izkoristite priložnost in za?nite znova ali pa z ve?jim navdušenjem.

V naši župniji bo imel misijonske govore gospod Andrej Baliga?, salezijanec. V predstavitvenem pismu je zapisal, da želi biti sejalec Besede, ki je meso postala in želi dobiti mesto v slehernem ?loveškem življenju. Vabi nas k veselju, saj je On, ki ga oznanjamo in vanj verujemo, Ljubezen.

Pripravljalni odbor se je zelo potrudil, da je program res pester in obsežen. Izvolite! Od vsakega posameznika je odvisno, da si z bogato obložene mize duhovnih ponudb vsaj nekaj vzame za svoje duhovno življenje.