MAY
Oznanila na 5. velikonočno nedeljo

zdaj takoj po jutranji maši bo v učilnici nad zakristijo sestanek za starše prvoobhajancev.

Popoldne ob 2h bodo šmarnice na Logu. Sicer pa še naprej vsak dan vabljeni k šmarnicam, ki so med tednom ob 19. uri v farni cerkvi.

V četrtek je ob 20. uri v Šentrupertu dekanijska priprav ana krst. Starši, ki bi radi krstili svojega otroka, ne prezrite te možnosti, ki je nam najbližja.

Ta teden se bomo po podružnicah začeli zbirati k poljskim mašam. Svete maše za odvrnitev hude ure in blagoslov človeškega dela na poljih, vinogradih in sadovnjakih so združene z molitvami in vremenskim blagoslovom z relikvijami. Lepo vabljeni.

V nedeljo danes teden bo pri obeh svetih mašah redna mesečna nabirka za obnova kapelic Marijinih žalosti. Kot ste lahko videli, so kapelice do birme dobile novo fasado.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Izidor, kmet, v torek sv. Janez Nepomuk, mučenec, v sredo sv. Jošt, spokornik, v četrtek sv. Blandina, redovnica, v petek sv. Krišpin, redovnik, v soboto sv. Bernardin Sienski, duhovnik, danes teden je 6. velikonočna nedelja, pri obeh mašah redna mesečna nabirka, šmarnice pa popoldne na Mostu.