MAY
Oznanila na 3. velikonočno nedeljo

Oznanila na 3. velikonočno nedeljo 2017

Zaključili smo z birmansko devetdnevnico. Birmance bi rad posebej pohvalil, ker so stvar vzeli zares in pokazali potrebno zrelost – vsaj tak vtis so dajali. Vsak večer je bilo vzdušje v cerkvi res zelo lepo. Hvala tistim, ki ste jih pri njihovih prizadevanjih za duhovno pripravo na ta praznik podpirali s svojo navzočnostjo in s svojo molitvijo.
Rad bi se prisrčno in iskreno zahvalil tudi njihovim staršem, ki so res požrtvovalno in temeljito uredili Žalostno goro in počistili obe, farno in gorsko cerkev.
Pred nami je srečanje s škofom birmovalcem. V četrtek vsi farani vabljeni na to srečanje, da ne bo ob škofovem obisku cerkev prana. Prvoobhajanci in birmanci se bodo posebej predstavili, birmance bo škof tudi spraševal. Srečanje je ob 6-ih, maša ob 7-ih, med sveto mašo bo priložnost za sveto spoved, po maši pa še srečanje za člane ŽPS, ki ste pravočasno dobili pisna vabila.

Z današnjim dnem začenjamo teden molitve za nove duhovne poklice. Pred nami je namreč nedelja Dobrega pastirja. Vabljeni, da ta teden vsaj en dan s tem namenom pridete k sveti maši, molitev za nove duhoven poklice pa vključite tudi v svoje osebne molitve.

Poleg oznanjenih maš bo jutri ob 9-ih še sedmi dan pri svetem Roku.
Jutri začnemo s šmarnicami. V ponedeljek in torek bodo šmarnice med mašo, ker sta 1. in 2. maj prosta dneva, druge dneve pa bodo maše na podružnicah ob 6-ih, šmarnice pa pri fari ob 19. uri.

Petek je prvi v mesecu. dopoldne obisk bolnih in ostarelih z zakramenti na domu, popoldne vabljeni k molitveni uri, sveti maši in zakramentom.

V nedeljo danes teden bo zjutraj pri fari tiha maša brez pridige, ob 10-ih pa birmanska slovesnost na Žalostni gori. Godovi v tem tednu: jutri sv. Jožef Delavec, začetek šmarnic, v torek sv. Atanazij, škof, v sredo sv. Filip in Jakob, apostola, v četrte srečanje s škofom birmovalcem ob 18. uri, petek je prvi v mesecu, v soboto goduje sv. Dominik Savio, danes teden je 4. velikonočna nedelja, za našo župnija pa birmanska slovesnost ob 10. uri na Žalostni gori.