APR
Oznanila na belo nedeljo

Prazniki so za nami, zato je zdaj čas za zahvalo. Letos sta bili za pripravo Žalostne gore na vrsti soseski Sveti Rok in Martinja vas. Iskren Bog povrni vsem, ki ste z urejanjem Gore, čiščenjem cerkve in svetih šteng, pa tudi s čiščenjem farne cerkve, krašenjem, petjem, ministriranjem, postavljanjem božjega groba, neba in bander ali kako drugače pripomogli, da smo velikonočne praznike lepo obhajali. Hvala tudi vsem, ki ste pri blagoslovu jedil oddali svoj dar za domačega župnika in naša skupna prizadevanja za obnovo kapelic Marijinih žalosti podprli pri ofru. V imenu frančiškanov, varuhov svete dežele, se zahvaljujem tudi za dar za sveto deželo. Naj bo Bog res vsem bogat plačnik.

Danes popoldne ob 2-h bo na Žalostni gori blagoslov konjev ob godu sv. Jurija. Vabljeni lastniki konjev in tudi gledalci. Po blagoslovu pa vsi povabljeni v spodnje prostore župnišča.

Danes popoldne ob 4-ih bo na Zaplazu slovesnost ob blagoslovu novih orgel, ki jo bo vodil škof Glavan. Lepo vabljeni!

Ta teden še ne bo verouka, ker imamo birmansko devetnevnico. Lepo bi bilo, da bi odrasli v malo večjem številu s svojo udeležbo pri devetdnevnici podprli te mlade kristjane, ki bodo zaleči delati prve samostojne korake v veri. Starši, stari starši, botri, sorodniki – za vas bi moralo biti samoumevno, ostali pa res lepo povabljeni.

Danes teden je jutranja maša pri fari, deseta pa na Šeginkah pri svetem Florijanu, ker bo tam žegnanje. Poleg oznanjenih svetih maš bosta še dva sedma dneva in sicer v četrtek in v petek obakrat ob 18-ih pri svetem Križu.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Fidelis, duhovnik, v torek sv. Marko, evangelist, v sredo Marija, Mati Dobrega Sveta, v četrtek sv. Cita, devica, v petek sv. Peter Chanel, duhovnik, v soboto sv. Katarina Sienska, sozavetnica Evrope, danes teden je 3. velikonočna nedelja.