APR
Oznanila na 5. postno nedeljo

Zunaj pred zakristijo si lahko po maši vzamete oljčne vejice. Oljčne vejice so prispevek obalnih župnij za zidavo novih cerkva, zato ob nakupu darežljivo podprite prizadevanje ljudi, ki bi si radi zgradili novo cerkev. Vaš prispevek naj zato ne bo manjši od 1e na vejico.

Popoldne bo ob 2h križev pot pri svetem Joštu, ob 3h pa zunaj na prostem po pobočju Žalostne gore. Lepo vabljeni!

Danes se na Radiu Ognjišče začenja radijski misijon. Vabljeni, da prisluhnete govorom in drugim oddajam.

Postni petek nas še ta teden vabi k pobožnosti na svete štenge. Najprej molitve, nato sveta maša. Začnemo ob 17. uri.

Priložnost za sveto spoved bo pri nas v Mokronogu v soboto ob 19. uri v farni cerkvi. Na razpolago bodo spovedniki od drugod. Ker pravega praznovanja velike noči ni brez dobre spovedi ne prezrite te priložnosti za zakrament sprave. naj vas samo opozorim, da je v Župnijskem glasu napaka: v soboto maša ne bo ob 18. uri ampak ob 19 – tako kot običajno na dan spovedovanja, ker morajo duhovniki maševati najprej zvečer doma, da lahko potem po maši pridejo potem spovedovat. V soboto bo torej v Mokronogu maša in spoved ob 19. uri!

Danes teden je cveta nedelja. Pri obeh mašah bo blagoslov zelenja. Ob 8-ih v cerkvi, ob 10-ih pa zunaj pred cerkvijo, če bo to dopuščalo vreme. Povabim vas, da po možnosti naredite butare doma, da se ne pozabita na to lepo navado. Tudi kakšne bolj velike bomo veseli. Na cvetno nedeljo za evangelij beremo pasijon. Da bi lahko sodelovali vsi navzoči, za branje ne pozabite očal!.
Po jutranji maši bo v nedeljo danes teden sestanek za starše birmancev. Dogovorili se bomo vse potrebno o devetdnevnici in sami slovesnosti, saj je birma pred vrati. Lepo vabljeni!

Godovi v tem tednu: jutri sv. Rihard, škof, v torek sv. Izidor Seviljski, škof, v sredo sv. Julijana , redovnica, v četrtek sv. Irenej iz Srema, mučenec, v petek pobožnost na svetih štengah, v soboto bo ob 19. uri priložnost za velikonočno spoved, danes teden je cvetna nedelja.