MAR
Pridružite se tudi vi (388)

Da je župnija res 'naša', najbolj pokažemo s tem, da v življenju župnije tudi dejavno sodelujemo. Na zadnji seji ŽPS smo sklenili, da župljane s kratkim zapisom v Župnijskem glasu nagovorimo in povabimo, da se še kdo okorajži in sodeluje kot bralec ali pomaga pri čiščenju farne cerkve.
Bralci božje besede pri sveti maši berejo berila. Besedilo je pred mašo vedno na voljo pred zakri-stijo, kar pomaga, da se bralci lahko na branje pripravijo. Nekaj zdrave treme, ki je pogosto iz-govor za to, da se ne pridruži še kdo, se da pre-magati z nekaj nastopi. Tisti, ki bi bili pripravljeni brati berilo, se oglasite pri g. Jožetu Novaku.
Čiščenje farne cerkve po različnih župnijah pote-ka različno. Pri nas se razpored po vaseh ni obne-sel, zato na štirinajst dni čistijo farno cerkev že-ne, razporejene v skupino. To delo ni tako za-htevno, saj ste čiščenja navajeni do doma. Če bi bilo deklet in žen, ki bi bile pripravljene prijeti z a metlo, več, bi manjkrat prišle na vrsto. Veseli bomo, če se pridruži še kdo. Delo čistilk koordinira gospa Darinka Jerman, zato se tisti, ki bi bili pripravljeni pomagati, javite, prosim, njej.