MAR
Oznanila na 1. postno nedeljo

Ob izhodu si vzemite novo številko Župnijskega glasa, ki prinaša razpored svetih maš do 26. marca.

Birmanci ste danes obnovili svoje krstne obljube in oddali prijavnice za birmo. S tem ste javno pokazali, da želite v času priprave na birmo poglobiti svojo vero in utrditi svoje versko znanje. Upam, da bo res tako, da vas bodo starši in botri k temu spodbujali in da vas bo župnijsko občestvo pri tem podpiralo z molitvijo.

Danes popoldne ob 2h bo križev pot pri svetem Roku. Vabim vas, da si vzamete čas za to postno pobožnost, saj imamo križev pot na podružnicah zato, da vam je bližje. Pridite zagotovo vsaj eno nedeljo v postu, kar posebej velja za družine prvoobhajancev in birmancev, kar bom posebej kontroliral. Naj vas že zdaj opozorim, da bomo šli 26. marca popoldne na križev pot na Staro sveto gro nad Podsredo, kar je lahko lep družinski izlet. Več o tem si preberite v Župnijskem glasu.

Postni petki nas spet vabijo k pobožnosti na svete štenge. Najprej molimo molitve iz knjižic, zato za branje ne pozabite očal, nato je sveta maša. lepo vabljeni.

V petek gredo birmanci na duhovne vaje v Stično. Odhod avtobusa ob 17. uri izpred farne cerkve. Sklep duhovnih vaj s sveto mašo, na katero v Stično zagotovo pridite tudi starši.

V nedeljo danes teden pa naša dekanija roma na Brezje. Marca vedno skupaj prosimo za nove duhovne poklice. Odhod avtobusa ob pol enih izpred farne cerkve. Za romanje se je treba prijavite, zato ne odlašajte do zadnje minute.

Godovi v tem tednu: jutri sv. Fridolin, opat, v torek sv. Perpetua in Felicita, mučenki, v sredo sv. Janez od Boga. redovnik, v četrtek sv. Frančiška Rimska, redovnica, v petek pobožnost na svetih štengah, v soboto godujejo sv. Benedikt, škof, teden je 2. postna nedelja.