NOV
Zaprta sveta vrata in odprta Jezusova stran (Uvodnik 384)

Izredno sveto leto usmiljenja se izteka. V bogati zgodovini romarskega svetišča na Žalostni gori bo ostalo zapisano, da je tudi ta naša cerkev prvič v svoji bogati zgodovini ob Jernejevem shodu 2016 imela sveta vrata. Podobno kot so se sveta vrata odpirala druga za drugimi - najprej tista pri svetem Petru v Rimu, nato v stolnicah in nazadnje po božjepotnih cerkvah - tako so se postopoma tudi zapirala. Na praznik Kristusa Kralja se bodo zaprla še zadnja sveta vrata. Jezusovo prebodeno Srce pa ostaja odprto! To nas navdaja s hvaležnostjo. »Predvsem se bomo danes zahvaljevali Sveti Trojici, da nam je naklonila ta izredni čas milosti. Življenje Cerkve, vse človeštvo in neizmerno vesoljstvo bomo izročili Kristusovemu vladarstvu, da bi razlil svoje usmiljenje kot jutranjo roso za rodovitno zgodovino, ki naj jo s prizadevnostjo vseh gradimo v bližnji prihodnosti. Kako si želim, «pravi papež Frančišek, »da bi bila prihodnja leta prepletena z milostjo, da bi stopali vsakemu človeku naproti z Božjo dobroto in nežnostjo! Naj vse, verne in oddaljene, doseže balzam usmiljenja kot znamenje Božjega kraljestva, ki je že navzoče med nami."