NOV
Božična spoved (384)

Božično dekoracijo se da kupiti. Za božično vzdušje pa se je treba potruditi. K tej pripravi nujno spada dobra sveta spoved. Dobro se je namreč spomniti, zakaj se je betlehemsko Dete sploh rodilo. Zanimivo, da na zadnjo nedeljo cerkvenega leta Cerkev bere odlomek o vesoljni sodbi. Kot da bi hotela povedati, zakaj sploh no-vo cerkveno leto. Zato, ker bo na koncu vse prav. Dobro bo nagrajeno, slabo pa razkrinkano. Brez vere v vesoljno sodbo bi bil ves svet in vsa zgodovina nerazumljiva. In že zdaj se moramo postaviti na stran dobrega. Odrešenik nam želi pri tem pomagati.
Priložnost za sveto spoved bo v Mokronogu v soboto, 17.12.2016, ob 18. uri. Če je kdo takrat zadržan, lahko pride v nedeljo v Trebnje, kjer bodo spovedniki na voljo od 17. ure dalje.