MAY
Oznanila na Binkošti

Jutri naši prvoobhajanci začnejo z neposredno pripravo na prvo sveto spoved in prvo sveto obhajilo, zato se bomo po šmarnicah vsak večer še kratko zadržali v cerkvi, otroke pa naj zagotovo spremlja tudi kdo od odraslih, da bodo doma lahko naredili, kar jim bo naročeno. Prvoobhajance in njihove družine v teh dneh župnijskem občestvu priporočam v molitev.

V ponedeljek bo verouk za 1. in 2. razred v Grozdetovi dvorani, se pravi za obe skupini skupaj ob 17.30 uri.

V sredo, na god blaženega Alojzija mučenca, bo od 10. uri na Zaplazu, kjer je njegov oltar in relikvije, sveta maša. Lepo vabljeni.

V četrtek bo ob 18. uri v farni cerkvi priložnost za sveto spoved, ki jo radi izkoristite zlasti starši in sorodniki prvoobhajancev, da ne boste prišli prvega obhajila samo ogledat, ampak boste lahko tudi sami pristopili k svetemu obhajilu.

V petek bomo šmarnice združili z blagoslovom koles, zato ta dan vabljeni, da pridete k šmarnicam s kolesi.

V soboto bo na Zaplazu zunanja slovesnost ob godu bl. Alojzija Grozdeta s škofovo mašo in blagoslovom spominskega križa ob 10. uri. Zvečer bo v cerkvi na Zaplazu koncert.

V nedeljo danes teden bo za našo župnijo velik praznik, saj bodo prvoobhajanci prvič prejeli Jezusa v svoje srce. Slovesnost bo od 10. uri na Žalostni gori.

Godovi v tem tednu: jutri Marija Mati Cerkve, binkoštni ponedeljek, v torek sv. FilipNeri, duhovnik, vs redo sv. aljzij Grozde, mučenec, v četrtek sv. German, škof, v petek sv. Maksim emonski, škof, v soboto sv. Kancijan in drugi oglejskimučenci, danes teden je nedelja Svete Trojice.