NOV
Papež nam govori (357)

Prva dva dneva meseca novembra sta za vse nas močna trenutka vere, molitve ter razmišljanja o poslednjih rečeh. Ko namreč obhaja praznik vseh svetnike in se spominja vernih rajnih, Cer-kev romarica na zemlji, živi in izraža v bogoslužju duhovno vez, ki jo povezuje z nebeško Cerkvijo. Boga hvalimo za brezštevilno množico svetnikov in svetnic vseh časov, za običajne može in žene, preproste, včasih zadnje za svet, a prve za Boga. Istočasno pa tudi že z obiskom pokopališč obujamo spomin na naše drage rajne. V veliko tolažbo nam je, ko pomislimo, da so oni že v nebesih v družbi z Devico Marijo, apostoli, mučenci in z vsemi svetniki in svetnicami. Praznik vseh svetih nam pomaga razmišljati o temeljni resnici krščanske vere, ki jo izpovedujemo v Veroizpovedi: občestvo svetnikov. Kaj torej pomeni občestvo svetnikov? Ta povezanost izhaja iz vere in povezuje vse tiste, ki v moči krsta pripadajo Kristusu. Gre za duhovno pove-zanost, ki jo smrt ne prekine, saj se nadaljuje v drugem življenju. Dejansko namreč obstaja neuničljiva povezanost med nami živimi na tem svetu ter tistimi, ki so že prestopili prag smrti. Mi tu na zemlji skupaj s tistimi, ki so prestopili v večnost, oblikujemo eno samo veliko družino.
Zelo lepo je imeti toliko bratov in sester v veri, ki hodijo ob nas ter nas podpirajo s svojo pomo-čjo, da skupaj hodimo po poti proti nebesom. Prav tako je tolažeče vedeti, da so tudi drugi bratje in sestre, ki so že prišli v nebo, nas pričakujejo in molijo za nas, da bi lahko vso večnost skupaj zrli veličastno in usmiljeno Očetovo obličje.
(homilija 1.11.2014)